نمایندگی تعمیر گوشی آیفون

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859      شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568     شعبه غرب 44153186     شعبه شمال 26721443

آشنایی با تمامی جزئیات Accessibility در آیفون

بخشی به نام Accessibility نیز می باشد، که تنظیمات خاصی در آن قرار دارد، که بسیار گسترده بوده، که در ادامه مطلب، به تمامی جزئیات Accessibility پرداخته شده است.

 VoiceOver

این گزینه ‌ای می باشد، که کاربرد آن بیشتر برای افراد نابینا یا با چشمان ضعیف می باشد، که با روشن نمودن حالت VoiceOver، آیفون برای شما به خواندن هر موردی که لمس می‌ نمایید، خواهد پرداخت؛ همچنین با دوبار لمس گزینه، آن مورد انتخاب می شود، خواندن متون تنها چیزی نیست که در این خصوصیت جای گرفته، بلکه حتی خواندن عبارت “اموجی” و موارد ریز دیگر نیز موجود می باشد.

Zoom همانطور که از نامش معلوم می باشد، زوم ویژگی می باشد، که می‌توان به کمک آن، بخشی از صفحه را بزرگنمایی نمود، که با روشن کردن این گزینه، پنجره‌ای در کنار صفحه شما باز شده و هرجا که شما انگشتتان را بکشید، آن قسمت زوم می شود، پیش فرض زوم این حالت بر روی 200% تنظیم شده، ولی می‌توانید، به تغییر دادن این مقدار  در بین 100 تا 500 درصد نیز بپردازید، با روشن نمودن این خصوصیت، تمامی ژست ‌های حرکتی و سایر حرکات به صورت معمول انجام می شود.

 Magnifier این بخش در واقع خصوصیت یک ذره بین را در اختیار شما قرار داده و با روشن نمودن Magnifier، اگر شما سه بار دکمه Home را فشرده، وارد صفحه ای می شوید، که شبیه به برنامه دوربین می باشد، ولی با این تفاوت که بیشتر با هدف یک ذره بین در آنجا در نظر گرفته شده است.

Display Accommodations

در این بخش، شما بعضی تنظیمات خاص را بر روی صفحه نمایش  می توانید، انجام دهید، درحال حاضر، سه بخش در این صفحه موجود می باشد.

Invert Colors

ویژگی است که با روشن نمودن آن، رنگ ‌های صفحه نمایش به صورت برعکس نمایش داده می شوند؛ یعنی صحنه‌های سفید به رنگ سیاه و صحنه ‌های سیاه به رنگ سفید خواهند شد.

ویژگی Color Filter برای افرادی است که می‌خواهند، به تغییر نحوه نشان دادن رنگ‌ ها متناسب با وضعیت خود، بپردازند، به عنوان مثال، افراد کور رنگ می‌توانند، تغییرات تنظیمات را به گونه ای انجام دهند، که بتوانند، رنگ ‌ها را درست نگاه کنند.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات رایج آیفون ۱۱

گزینه Reduce White Point نیز شدت رنگ سفید را کاهش داده و آن را متمایل به رنگ آبی خواهد کرد.

Speech

با روشن نمودن این گزینه، شما می‌توانید متنی را انتخاب نموده تا آیفون، آن متن را برای شما به زبان ‌های مختلفی مانند انگلیسی، عربی، آلمانی و غیره را خوانده و حتی می‌توانید، به تغییر دادن صدا و سرعت گوینده متناسب با سلیقه خود، بپردازید.

Larger Textبا روشن نمودن این خصوصیت، متون در تلفن هوشمند شما بزرگتر دیده شده و  شما همچنین می‌توانید، به تغییر میزان بزرگی فونت بپردازید.

Bold Text اگر این  خصوصیت را فعال نمایید، متون در تلفن هوشمند شما کمی پهن تر دیده می شوند، البته برای فعال شدن این خصوصیت، از شما درخواست ریست دستگاه خواسته می شود.

Button Shapes

در سیستم عامل iOS، دکمه‌ هایی مانند دکمه بازگشت در بالا و سمت چپ صفحه وجود دارند و به صورت متنی می باشند، حال با روشن نمودن این ویژگی، یک شکل در اطراف آن نیز پدیدار می شود.

Increase Contrastبا ورود به این صفحه، شما می‌توانید، به کاهش شفافیت رنگ ‌ها پرداخته و یا رنگ‌های موجود در صفحه را تیره تر نمایید.

Reduce Motion

اگر انیمیشن‌های موجود در سیستم عامل iOS را دوست ندارید، می‌توانید با روشن کردن این گزینه، از انیمیشن ‌ها بکاهید.

On/Off LabelsدرiOS، سوئیچ ‌هایی برای خاموش و روشن کردن تنظیمات مختلف موجود می باشد، که با فعالسازی این خصوصیت، یک طرح اضافه به این دکمه ‌ها اضافه می کند.

 Switch Control

در واقع گزینه ‌های موجود در صفحه را با یک خط باریک آبی به شما نشان داده، تا بتوانید موردی که در دنبال آن می باشید، را سریع تر یافته و در ادامه این صفحه، تمامی تنظیمات مربوط به این خصوصیت، مانند تغییر رنگ خط یا پخش صدا نیز موجود می باشد.

Assistive Touch

با روشن نمودن این گزینه Assistive Touch، یک دکمه مجازی در صفحه آیفون شما دیده خواهد شد، این دکمه در واقع خصوصیاتی مانند سیری، دکمه هوک و کنترل سنتر را بدون آنکه از دکمه هوم دستگاه استفاده نمایید، باز نموده، در ادامه همان صفحه می‌توانید گزینه ‌های موجود در این دکمه را تغییر داده و آن را شخصی سازی نمایید.

این مطلب را از دست ندهید   نصب اپل ایدی و سرویس آیکلود

Touch Accommodations

به کمک این خصوصیت، استفاده از صفحه نمایش شما بسیار ساده تر می شود، با Touch Accommodations، شما می‌توانید مدت زمان لمس یا نگه داشتن یک مورد را تنظیم نموده، تا از لمس ‌های اشتباه خودداری نمایید، برای شخصی سازی این خصوصیت، باید به تنظیم گزینه ‌های موجود در همان صفحه مانند Hold Duration بپردازید.

3D Touch در این بخش، شما می‌توانید ویژگی لمس سه بعدی آیفون خود را خاموش نموده و یا به تنظیم میزان فشاری که بر روی صفحه وارد می‌کنید، بپردازید.

Keyboard

در این صفحه، شما می‌توانید چند خصوصیت خاص را در کیبورد تنظیم نمایید، که به عنوان  مثال، با روشن نمودن  Show Lowercase Keys، به فعالسازی دکمه ‌های اضافی در بعضی کیبوردهای خاص دانلود شده در اپ استور می پردازد.

بخش دوم همان صفحه، برای تنظیمات کیبورد سخت افزاری بوده، که به آیفون متصل می نمایید، در اینجا می‌توانید، به تغییر تنظیماتی مانند سرعت دریافت یک کلمه از کیبورد یا صدای کیبورد سخت افزاری بپردازید.

Shake To Undo

آیا تا بحال شده تا موردی را تایپ نموده، ولی بخواهید که عملیات تایپ به عقب باز گشته و مورد تایپ شده را حذف نمایید؟Shake To Undo  برای همین حالت در نظر گرفته شده، کافیست تلفن هوشمند را تکان داده، تا از شما خواسته شود که آیا قصد دارید تا متن نوشته شده اخیر را بردارید یا خیر؟

Vibration

 از این بخش، امکان می‌توان خاموشی یا روشنی تمامی ویبره‌های دستگاه وجود دارد.

 Call Audio Routing

در این جا، می‌توانید مشخص نمایید، که وقتی تماسی دریافت نمودید، پخش صدای شخص مخاطب از کجا باشد؟ معمولا تنظیم این گزینه بر روی اتومات بوده، ولی  می ‌توانید، تنظیم آن را بر روی دو حالت اسپیکر یا هدست بلوتوث قرار دهید.

Home Button

در این صفحه، شما می‌توانید، به تنظیم سرعت کلیک کردن دکمه Home بین سه حالت پیش فرض، کند و کندترین بپردازید، در iOS 10، اپل حالت سوایپ را برای باز کردن قفل حذف نمود و به جای آن، به انتخاب فشردن دکمه، برای باز شدن پرداخت، با فعال سازی گزینه Rest  Finger To Open، شما فقط با لمس دکمه Home با سنسور اثر انگشت، قادر خواهید بود، تا قفل صفحه را باز نموده و نیاز ندارید، که حتما به فشردن دکمه Home بپردازید.

این مطلب را از دست ندهید   روش جلوگیری از خرابی آیفون

 Reachability

با این گزینه، اگر دکمه Home را دوبار بزنید، صفحه به پایین کشیده شده تا شما بتوانید، دسترسی به گزینه ‌های بالای صفحه که سخت می باشد، داشته باشید.

 Hearing Devices

در اینجا، دستگاه‌ های پخش صدای بلوتوثی نمایان شده و همچنین می‌توان وضوح صدا را با گزینه Aid Mode کمی افزود.

TTY

اگر شما دارای یک دستگاه TTY جداگانه می باشید، می ‌توانید این گزینه را روشن نموده تا به کمک TTY تماس ‌هایی داشته باشید، TTY  یک دستگاه ارتباطی خاص محسوب می شود، که کاربرد آن برای انجام ارتباطات ایمن می باشد.

LED Flash For Notification

از آنجایی که آیفون فاقد LED نوتیفیکشن می باشد، می‎‌توانید این گزینه را روشن نموده، تا فلاش گوشی شما هنگام دریافت نوتیفیکشن، خاموش روشن شود.

Mono Audio

با این حالت، اسپیکر دستگاه شما به صورت استریو نبوده و به صورت تکی یا مونو می باشد.

Phone Noise Cancellation با روشن سازی این حالت، میکروفون ‌های آیفون به حذف صدای مزاحم اطراف شما پرداخته، تا تماسی واضح تر برقرار نمایید، در همان قسمت، یک اسلایدر موجود می باشد، که به تنظیم تعادل بین کانال ‌های صوتی چپ و راست می پردازد.

Subtitles & Captioning

این خصوصیت برای پخش زیر نویس در ویدئوها بوده، در این صفحه، شما می‌توانید، به تغییر مدل و سبک زیر نویس پرداخته و یا به فعالسازی حالت +SDH برای افرادی که مشکل شنوایی دارند، بپردازید.

Audio Descriptions

با فعال سازی این حالت، آیفون شما در کنار ویدئویی که درحال پخش می باشد، درباره آن به شما توضیحاتی خلاصه را خواهد داد.

 :Guided Accessاین خصوصیت، یک کاربر را درون یک برنامه نگه داشته و تنها با اجازه شما می‌تواند، دسترسی به سایر خصوصیات داشته باشد، که برای این کار می‌توانید از سنسور اثر انگشت دستگاه بهره ببرید.

 Accessibility Shortcut

از این بخش، شما دسترسی به تنظیمات اصلی در Accessibility که درباره شان ذکر نمودیم، خواهید داشت، به عنوان مثال می‌ توان به حالت ‌های Voice Over، Invert Colors  و غیره اشاره نمود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + چهار =